Duyurular

 •   Proje Yöneticilerinin Dikkatine!!
  Etkinlik Proje Yöneticilerinin Dikkatine!!
  Duyuru

  Sayın Proje Yöneticisi,

   01/01/2016 Tarihinden itibaren yeni bap otomasyon sistemi kullanılacaktır. Bu sistemde, proje başvuruları,malzeme istekleri yapılabilecek, ara rapor ve sonuç raporu gönderilecek, tüm proje aşamalarından proje yöneticisi haberdar edilebilecektir. Projenin harcamaları ve kalan tutarı görülebilecektir.

   BAP- Otomasyon sistemimizi kullanmak için sadece @kku.edu.tr e-posta hesabınızın olması yeterlidir. İlk defa e-posta alacak olanlar Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığının İnternet Sayfasından, Form ve Dökümanlar grubunda “E-POSTA BAŞVURU FORMU”nu online doldurarak e-posta adresi ve şifresi alabilirler. Üniversitemizden ilk defa e-posta alanların, geçici şifrelerini, kesin şifreye dönüştürmek için Üniversitemiz E-postasına giriş yapmaları gerekmektedir.

   Şuan yürüyen projelere ait bilgilerin, BAP Koordinasyon Birimi tarafından otomasyona girilebilmesi için proje yürütücülerinin ve Üniversitemiz öğretim elemanı yardımcı araştırmacıların, e-posta ve e-posta şifresi ile Otomasyon programına giriş yaparak, kişisel bilgiler ve özgeçmiş bilgilerinin en geç 30 Kasım 2015 tarihine kadar otomasyona girişinin yapılması gerekmektedir. Giriş yapılmadığı takdirde
  yürütücüsü olduğunuz proje ile ilgili işlemleriniz sonuçlandırılamayacak.

   Otomasyon programına Chrome veya Mozille tarayıcıları ile “otomasyonbap.kku.edu.tr” adresinden giriş yapılacaktır. Ana sayfada giriş düğmesini tıkladığınızda, Giriş Türünde “YÜRÜTÜCÜ”yü seçmeniz gerekmektedir. Kullanıcı adına @kku.edu.tr uzantılı e-posta adresinizi, şifreye de e-posta şifrenizi yazmanız gerekmektedir. Otomasyona girdikten sonra sayfanın üst tarafında yer alan YÜRÜTÜCÜ başlığı altında bulunan linkler vasıtasıyla işlemlerinizi yapabilirsiniz. Geçiş sürecinde karşılaşılacak sorunlar konusunda anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Prof.Dr. Osman ÇAĞLAYAN

  Rektör Yardımcısı

 •   Lisanslı Yeni Antivirüs Programı
  Etkinlik Lisanslı Yeni Antivirüs Programı
  Duyuru

  - Antivirüs Kurulum Sayfası

 •   Üniversitemizden Bir İlk Daha:
  Tezlerin Yayına Dönüştürülmesine Teşvik​
  Etkinlik Üniversitemizden Bir İlk Daha:
  Tezlerin Yayına Dönüştürülmesine Teşvik​
  Duyuru

  Duyuru İçin Tıklayınız

Tüm Duyurular

Haberler

 •   Üniversitemiz Kırıkkale Halkına Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Taraması Yaptı
  Etkinlik Üniversitemiz Kırıkkale Halkına Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Taraması Yaptı
  Duyuru

     Üniversitemiz Kırıkkale Halkına Ücretsiz Şeker ve Tansiyon Taraması Yaptı

   14 Kasım Diyabet Günü münasebetiyle diyabet farkındalığını artırmak, toplumu bilinçlendirmek ve hastalıkları daha erken teşhis edebilmek için 13 Kasım 2015 Cuma Günü Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kırıkkale İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kızılay Kan Bağışı Müdürlüğü işbirliği ile Cumhuriyet Meydanı’na sağlık çadırı kuruldu. Kırıkkale halkına ücretsiz şeker taraması ve tansiyon ölçümü yapan Tıp Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri sağlık taramasının ardından vatandaşlara bilgi verdi. Ücretsiz şeker ve tansiyon taramasına Kırıkkale Valisi Ali Kolat ve Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Osman Çağlayan da katıldı.

     “Bizim Amacımız Hedef Bin Kişiye Ulaşıp Diyabet Hastalarına Çözüm Bulup Önlem Almaktır”

   Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şenay Arıkan Durmaz yaptığı açıklamada “Diyabet hastaları yüzde 13.7’ye ulaştı. Diyabetin farkında olmayan birçok kişi var. Bizim hedefimiz bin kişiye ulaşıp diyabet hastalarına çözüm bularak diyabet hastalığına önlem almaktır. Devlet tarama üniteleri tamamen ücretsiz olup boy, kilo, kan şekeri ölçüyoruz ve acil tedavi gerektiren şartlarda hastaneye gönderiyoruz” dedi. Konuşmasının devamında Prof. Dr. Arıkan, her yıl olduğu gibi bu yıl da 14 Kasım Dünya Diyabet Günü vesilesiyle 10-15 Kasım tarihleri arasında diyabet hastalığına dikkat çekmek ve diyabet hakkında farkındalığını artırmak amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini ifade etti.

                                  “Dengeli Beslenmemiz Gerekir”

   Sağlık taramasının ardından açıklama yapan Kırıkkale Valisi Ali Kolat : “Yediğimize, içtiğimize dikkat edip dengeli beslenmemiz gerekir. Sağlık bakanlığımız tuz ve şeker konusunda ciddi genelgeler yayımladı. Bu bilgileri bizler de yayımladık. Mesela kahvelerde çayların tek şekerli verilmesini istedik. Ben 15 senedir çayı şekersiz içiyorum ve çok memnun kalıyorum. Şekersiz beslenmeye alışmak lazım. Bunun yanında spor da yapmak lazım. Biz haftada iki gün spor yapıyoruz.” şeklinde konuştu.

   Kırıkkale Valisi Ali Kolat üniversitemizin gerçekleştirdiği sağlık taraması sebebiyle Tıp Fakültesi öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür etti.

 •   Eğitim Fakültemiz, II. Uluslararası Katılımlı Değerler Eğitimi Kongresini Gerçekleştirdi
  Etkinlik Eğitim Fakültemiz, II. Uluslararası Katılımlı Değerler Eğitimi Kongresini Gerçekleştirdi
  Duyuru

       Eğitim Fakültemiz, II. Uluslararası Katılımlı Değerler Eğitimi Kongresini Gerçekleştirdi

    Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “II. Uluslararası Katılımlı Değerler Eğitimi Kongresi” 5 Kasım 2015 Perşembe günü saat 9.30’da açılış töreniyle başladı. Kırıkkale Üniversitesi Mavi Salon’da düzenlenen açılışa Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Gençlik ve Spor Bakanlığı Danışmanı Prof. Dr. Recep Kaymakcan, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan, Necmettin Erbakan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kırbıyık, Bozok Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayip Duman ayrıca yurtiçinden 38 ve yurtdışından 6 üniversiteden yaklaşık 300 akademisyen, İl Protokolü ile Üniversitemizden dekanlar öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

       “ Değerler Eğitimi Aileden Başlamakla Birlikte Hayat Boyu Devam Eden Bir Süreçtir”

   Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız yaptığı konuşmasında: "İnsanların maddi eğitim olarak aldığı mesafe gelişen teknoloji modernlik bağlamında bakıldığında çok büyük aşamalar kaydetti ama insani değerler noktasında bakıldığında hal-i pür melalimiz ortada. Onun için değerler eğitimi çok önemli, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığımız çok ciddi çalışmalar yapıyor. Değerler eğitimi aileden başlamakla birlikte hayat boyu devam eden bir süreçtir. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken husus ise samimiyettir. Değerler eğitiminde de etkili olmanın ön şartıdır samimiyet. Eğitimcilerin sadece nasihat eden değil, aynı zamanda uygulayan örnek insanlar olması gerekir.” dedi.

        “Bu Tür Kongreler, Eksiğimiz Nerede, Başarısızlığımız Nerede, Bunları Ortaya Çıkarmak Açısından Ciddi Katkı Sağlayacaktır”

    Kongrenin devamında Kırıkkale Valisi Ali Kolat, "Bizim geçmişimize ve kültürümüze bakarsak, hem dini eğitim anlamında, hem de ahlaki eğitim anlamında, tarihe, insanlığa örnek olmuş bir geleneğe sahibiz. Bu düşünceyi destekleyen birçok vakıflar ve dernekler kurmuşuz. Devletimizin ve hükümetimizin çok ciddi çalışmaları var. İlkokullarımızda değerler eğitimi konusunda çalışmalar var. Yine de bir yere varamıyoruz. Bu çalışmalar çok güzel ama burada bir eksiklik var. İnşallah bu tür sempozyumlar, eksiğimiz nerede, başarısızlığımız nerede, bunları ortaya çıkarmak açısından ciddi katkı sağlayacaktır.” dedi.

   Yükseköğretim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay ise değer ve felsefe ilişkisi üzerinde durarak etik değerlerin uygulamaya geçirildiği takdirde ahlâk haline geldiğini ifade etti.

   Kongre düzenleme Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kutlu’nun “Maddî değerlerin ön plana çıktığı günümüzde şefkat, merhamet, muhabbet, samimiyet gibi manevi değerlerin ayrıca adalet, doğruluk, iyilik gibi evrensel değerlerin” önemini vurguladığı açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

         “ Kişi Veya Nesneye Saygı Duyma Hedefini Kazandırmaya Yönelmek Gerekmektedir”

   Daha sonra kongreye davetli konuşmacı olarak katılan Biruni Üniversitesinden Prof. Dr. Hasan Bacanlı’nın  “Değer Eğitiminde Değer Boyutlandırma Yaklaşımı” başlıklı konuşmasıyla devam edildi. Prof. Dr. Bacanlı, konuşmasında “Değer Bilinçlendirme, bireylere herhangi bir değer empoze etmeye çalışmaktan çok, onların gerek sahip oldukları gerekse önem vermedikleri değerlerin bilincinde olmaları ön planda tutmaktadır. Daha ileri analizde, değer eğitiminde değer adlarıyla yapılan değer eğitimi etkinliklerin eğitimin tanım ve amacına uygun olmadığı düşüncesi, bu yaklaşımın önemli sonuçlarındandır. Buna göre genel bir saygı değerinin eğitimine yönelmekten çok, çocuğun saygı duyması beklenen nesne veya kişilerin belirtilerek o kişi veya nesneye saygı duyma hedefini kazandırmaya yönelmek gerekmektedir.” dedi.

   Amerika Missouri Üniversitesinden davet edilen Dr. Melinda Bier ise 21. yüzyıl becerileri kapsamında karakter eğitiminin önemini vurguladı. Etkili okul yönetimi, okullarda oluşturulması beklenen güven ortamı, işbirliği ve interaktif öğrenme stratejilerinin karakter eğitimindeki rolünü tartıştığı konuşmasında, istendik karakter eğitim çıktılarının üzerinde durdu.

    Kongrenin ikinci gününde, sempozyuma Amerika Kent State Üniversitesinden davetli konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Caven S. McLoughlin, etik ilkelere uygun yayın yapmanın her kurumun, hükümetin ve özellikle de üniversitelerin sorumluluğunda olduğunu, bilimsel çalışmanın doğru, güvenilir ve kaliteli olması gerektiğini vurguladı.

   7 Kasım 2015 tarihine kadar devam eden  “II. Uluslararası Katılımlı Değerler Eğitimi Kongresi”  yapılan genel değerlendirme paneliyle sona erdi.

 •   Üniversitemizde Çocuk Hakları Üzerine Seminer Düzenlendi
  Etkinlik Üniversitemizde Çocuk Hakları Üzerine Seminer Düzenlendi
  Duyuru

               Üniversitemizde Çocuk Hakları Üzerine Seminer Düzenlendi

    Üniversitemiz Çocuk Hakları Topluluğu ve Kırıkkale Çocuk Hakları İl Komitesi tarafından Fen-Edebiyat Fakültesi Yahya Kemal Salonu’nda 4 Kasım 2015 Çarşamba günü “Osman Sungur Yeken İle Çocuk Hakları” üzerine seminer düzenlendi. Seminere konuşmacı olarak Kırıkkale Çocuk Hakları İl Komitesi’ni temsilen Lale İzci, Kırıkkale Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fahri Atasoy ve Çınaraltı İlim ve Kültür Derneği’nden Osman Sungur Yeken katıldı.

  İlk olarak söz alan Lale İzci Çocuk Hakları ile ilgili Kırıkkale’de yapılan etkinliklere değinerek dinleyicilere görseller sundu. Lale İzci, Kırıkkale Üniversitesi Çocuk Hakları Topluluğu ile başarılı işlere imza atacaklarını vurguladı.

                     “Üniversiteler Kişiliklerimizi Geliştirmenin Merkezidir”

  Seminerin açılış konuşmasını Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi ve Çocuk Hakları Topluluğu akademik danışmanı Yrd. Doç. Dr. Fahri Atasoy yaptı. Toplumsal problemlere kısaca değinen Yrd. Doç. Dr. Fahri Atasoy bu tür etkinliklerin bizleri geliştireceğini vurguladı. Bu konularda duyarlı olmamız bizi kıymetli kılar diyen Yrd. Doç. Dr. Fahri Atasoy:“ Üniversiteler kişiliklerimizi geliştirmenin merkezidir” diye konuştu.

                 “Dünyayı güzelleştirmek istiyorsak çocuklardan başlamalıyız”

  Konuşmacı olarak Seminere katılan Osman Sungur Yeken, “İstikbale ekilen filizler” konulu sunumu gerçekleştirdi. Dünyayı güzelleştirmek istiyorsak çocuklardan başlamalıyız diyen Osman Sungur Yeken “İslam’ı gereği gibi yaşamıyoruz. Çocuklar dini eğitimlerini gereği gibi almıyorlar. İslami ilimden yoksun bırakılmış her çocuk istikbale yanlış ekilmiş bir tohumdur” dedi.

  Seminerin sonunda Osman Sungur Yeken’e katılımlarından dolayı plaket verildi. Seminer bitişince düzenlenen imza organizasyonuna öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Osman Sungur Yeken imzalı kitabını öğrencilere hediye etti.

 •   Üniversitemizde İnsan Hakları Konferansı Düzenlendi
  Etkinlik Üniversitemizde İnsan Hakları Konferansı Düzenlendi
  Duyuru

               Üniversitemizde İnsan Hakları Konferansı Düzenlendi

   Kırıkkale Üniversitesi İnsan Hak ve Hürriyetleri Topluluğu tarafından 4 Kasım 2015 Çarşamba Günü 13.00’te Mühendislik Fakültesi Anafartalar Salonu’nda “Mazlum Coğrafyalar” konulu konferans düzenlendi. Konferansa konuşmacı olarak İHH Yönetim Kurulu Üyesi Av. Gülden Sönmez katıldı.

   Konferansta dünyadaki insan hakları ihlalleri konuşuldu. Av. Gülden dönmez İnsan hakları ihlallerinin çözümünde Türkiye ve İslam ülkelerinin rolünü anlattı.

      “Tek bir derdimiz var kim olursa olsun nerde yaşarsa yaşasın haksızlığa uğramadan bir yaşam sürmesini sağlamak”

   Dünyanın her yerinde insan hakkı ihlalleri ve zulümlerin varlığına değinen Av. Gülden Dönmez: “Şimdiki jenerasyonda bir şey inşa etmek yerine yorum yapmak var. Sadece yorum yapmak insanoğlunun üretimini bitiren bir şeydir. Bir pratiğin içinde inşa edici olmak çok güzel bir şeydir. Tek bir derdimiz var, kim olursa olsun nerde yaşarsa yaşasın haksızlığa uğramadan bir yaşam sürmesini sağlamaktır.” dedi.

   Üniversite yılları insanın hayallerini gerçekleştirebileceği, bu konuda tavrını en yakın ortaya koyduğu yıllardır diyen Av. Gülden Dönmez: “ Siz daha bu yaşlarda çok şey başarabilirsiniz. En azından zulme uğrayan insanı, zulüm kimden gelirse gelsin, mazlum olan kişinin kimliği ne olurda olsun haksızlığa uğramışsa dünyada sanki başka bir insan kalmamış, bir tek siz kalmışsınız ve ona uzanacak el de sizmişsiniz gibi bir tavır ortaya koyarsanız o zulmün ortadan kalkmasında önemli bir katkınız olur. Bu duruşu ortaya koyan , her şeyle başa çıkabilir. Önemli olan bunu hayata geçirebilmektedir” diye konuştu.

   Konferansın sonunda Av. Gülden Dönmez’e katılımlarından dolayı plaket verildi.

 •   Veteriner Fakültemizin Yeni Binasındaki Konferans Salonuna Prof. Dr. Mehmet Gürkan'ın Adı Verildi
  Etkinlik Veteriner Fakültemizin Yeni Binasındaki Konferans Salonuna Prof. Dr. Mehmet Gürkan'ın Adı Verildi
  Duyuru

        Veteriner Fakültemizin Yeni Binasındaki Konferans Salonuna Prof. Dr. Mehmet Gürkan'ın Adı Verildi

   Üniversitemiz Veteriner Fakültesi bünyesinde olup Ekim 2015 itibarı ile yapımı tamamlanan konferans salonuna, 2012 yılında yürüttüğü Dekan Yardımcılığı görevi esnasında hayatını kaybeden, Prof. Dr. Mehmet Gürkan'ın ismi verildi.

   Üniversitemiz Yönetim Kurulu kararıyla salona ismi verilmesi uygun görülen Prof. Dr. Mehmet Gürkan Ağustos 1994'te Veteriner Fakültemiz Cerrahi Anabilim Dalı'nda öğretim üyesi olarak göreve başladı. Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’ne ilk atanan öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mehmet Gürkan, kuruluşundan itibaren Üniversite ve Fakülte bünyesinde eğitim-öğretimin geliştirilmesine büyük katkılar sağlamış; konferans salonunun da içinde bulunduğu Veteriner Fakültesi binasının projesinin hazırlanmasında ve yapım kararının alınmasında emek vermiştir. Sempatik ve cana yakın kişiliği ile hem öğrenciler hem de mesai arkadaşları tarafından çok sevilen Prof. Dr. Mehmet Gürkan, 2010 tarihinden itibaren yürüttüğü Dekan Yardımcılığı görevi esnasında 10 Ocak 2012 tarihinde geçirdiği bir kalp krizi sonucu, 58 yaşında hayatını kaybetmiştir.

   2015 yılı Ekim ayında yapımı tamamlanan 240 kişilik kapasiteye sahip, ses ve görüntü sistemleri ile donatılmış, akustik özelliği bulunan Prof. Dr. Mehmet Gürkan Konferans Salonu bünyesinde; fuaye alanı, kumanda odası ve simültane tercüman odası bulunmaktadır.

 •   Üniversitemizde Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
  Etkinlik Üniversitemizde Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi
  Duyuru

                  Üniversitemizde Geleneksel Aşure Günü Etkinliği Düzenlendi

  Üniversitemiz ve Öğrenci Konseyi 27 Ekim 2015 tarihin de Öğrenci İşleri önünde ortaklaşa Geleneksel Aşure Günü Etkinliği düzenledi. Üniversitemiz Rektörlük Binası önünde düzenlenen etkinliğe Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çağlayan ve Prof. Dr. Hakan Kocamış  öğretim üyeleri, idari personel ve çok sayıda öğrenci katıldı.

  Yoğun katılımın olduğu etkinlikte Üniversitemiz Sinan Safter Peker Camii Uzman-İmam Hatip Ahmet Temür'ün duasının ardından, Tasavvuf Müziği Dinletisi eşliğinde aşureler ikram edildi.

 •   Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nden Amerika Tarım Bakanlığı ile Ortak Proje
  Etkinlik Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nden Amerika Tarım Bakanlığı ile Ortak Proje
  Duyuru

  Üniversitemiz Veteriner Fakültesi’nden Amerika Tarım Bakanlığı ile Ortak Proje

   Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Bölümü, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesinden ve Amerika Tarım Bakanlığı (USDA) Tarımsal Araştırmalar Servisinden (ARS) araştırmacılarla özel işbirliği projesine imza attı.

   Amerika Tarım Bakanlığı ARS tarafından finanse edilen projede, ülkemizde yaygın olarak tüketilen ve halk sağlığı riski tam olarak bilinmeyen çiğ köfte, fermente sucuk, döner, kavurma ve kokoreç gibi bazı özel/etnik gıdalarda Salmonella, Listeria monocytogenes, E. coli O157:H7, enterekoklar, koliform bakteriler ve ülkemizde daha önce gıdalarda hiç araştırılmamış, dünyada büyük altı olarak ifade edilen O157 dışındaki shiga toksin oluşturan E. coli serotipleri gibi halk sağlığı açısından riskli mikrobiyal patojenlerin tespiti, karakterizasyonu ve özel tekniklerle kontrolü amaçlanmıştır. Seçilen gıdalarda patojen bakterilerin kontrolünün sağlanması amacıyla yüksek hidrostatik basınç, radyo frekansı, organik asit ve bakteriyofaj uygulaması gibi sofistike teknikler denenecektir. Bu şekilde yaygın olarak tüketilen bu gıdaların yapısı bozulmadan, halk sağlığı açısından güvenli hale getirebilecek yöntemin geliştirilmesi ve optimize edilmesi hedeflenmektedir. Projenin, gıdalardan patojenlerin izolasyonu ve karakterizasyonu aşaması Türkiye’de gerçekleştirilecek olup, patojen mikroorganizmaların bu gıdalardaki kontrolü çalışmaları Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacaktır.

   Bu kapsamda Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Gıda Hijyeni ve Teknolojisi öğretim üyesi Doç. Dr. Naim Deniz AYAZ, USDA-ARS lider araştırmacısı olan Dr. John LUCHANSKY’ye önümüzdeki beş yıllık sürede yapacağı gıda güvenliği alanındaki çalışmaları için bir destek mektubu vermiştir. Bu nedenle bir yılda tamamlanacak olan bu proje, toplam beş yıllık bir anlaşmanın ilk basamağını oluşturmaktadır.

   Projenin Amerika Tarım Bakanlığının sayfasındaki bilgilerine  http://www.ars.usda.gov/research/projects/projects.htm?ACCN_NO=426546 web sayfasından ulaşabilirsiniz.

   

 •   Güzel Sanatlar Fakültemizde Çalıştay Düzenlendi
  Etkinlik Güzel Sanatlar Fakültemizde Çalıştay Düzenlendi
  Duyuru

                              Güzel Sanatlar Fakültemizde Çalıştay Düzenlendi

   Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümümüz öğretim elemanları ve öğrencileri Kanada British Columbia Üniversitesi’de görev yapmakta olan Prof. Dr. Rita Irwin ile sanat temelli araştırma yöntemlerinden biri olan a/r/tography üzerine bir çalıştay gerçekleştirdi.

    Anadolu Üniversitesi’nin TÜBİTAK destek programı çerçevesinde ülkemizde misafir ettiği Prof. Dr. Rita Irwin, üniversitemiz resim bölümüne özel bir ziyarette bulundu. A/r/tograpy çalıştayında Araştırma Yöntemleri dersi kapsamında resim bölümü 4.sınıf öğrencilerine, sanat eğitimi araştırma yöntemleri ile ilgili bilgiler veren Prof Dr. Irwin, çalıştay sonunda bölüm öğrencilerinin sanatsal bilgilenme düzeylerinin beklenilenin çok üstünde olduğunu vurguladı.

    Öğrencilerle ve öğretim elemanları ile çeşitli uygulamalar gerçekleştiren Irwin, ayrıca sanat atölyelerini de gezerek öğrencilerle çeşitli paylaşımlarda bulundu.

Etkinlikler

Diğer Etkinlikler