Duyurular

 •   TÜBİTAK-ARDEB Proje Başvurusu
  Etkinlik TÜBİTAK-ARDEB Proje Başvurusu
  Duyuru

  - Proje Başvuru Bilgileri

 •   26 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazete ve Sabah Gazetesi'nde yayımlanan Üniversitemiz Öğretim Üyesi İlanı
  Etkinlik 26 Ocak 2015 tarihli Resmi Gazete ve Sabah Gazetesi'nde yayımlanan Üniversitemiz Öğretim Üyesi İlanı
  Duyuru

  - Başvuru Bilgileri ve Kadrolar

 •   Erasmus+ ile Avrupa'da Staj İmkanı
  Etkinlik Erasmus+ ile Avrupa'da Staj İmkanı
  Duyuru

  Değerli Öğrencilerimiz;

  Kırıkkale Üniversitesi, Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi yürütücülüğünde Erasmus+ Staj Hareketliliği fırsatından yararlanabilirsiniz. Erasmus+ Staj hareketliliğinden zorunlu stajı olmayan bölümler de yararlanabilir.

  2015 yılı yaz tatilinde (minimum 2 ay) Erasmus+ Staj Hareketliliği kapsamında Avrupa’daki bir işletme veya organizasyon bünyesinde mesleki eğitim alabilir ve çalışma deneyimi kazanabilirsiniz.

  Erasmus+ Staj hareketliliğinden faydalanacak öğrencilerimize AB Komisyonu tarafından staj süresince aylık 400 ve 600 Euro arasında değişiklik gösteren ve ülkelere göre belirlenmiş burslar verilmektedir.

  Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi 2014-2015 akademik yılında 15 öğrencinin Avrupa’da burslu Erasmus+ staj hareketliliği imkânı sunmayı planlamaktadır.

  Avrupa ülkelerinde Erasmus+ staj hareketliliği kapsamında kurum, kuruluş veya işletme bulan öğrencilerimizin 20.02.2015 tarihine kadar bizimle irtibata geçmeleri gerekmektedir.

   

  Ayrıntılı Bilgi için:

  Kırıkkale Üniversitesi Dış İlişkiler ve AB Koordinasyon Birimi,

  Tel-Faks: 0 318 357 37 43

  E-posta: abofisi@kku.edu.tr, aberasmus@hotmail.com

 •   Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması
  Etkinlik Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması
  Duyuru

  - Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması

  - Yarışma Başvuru Bilgileri

 •   Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Duyurusu
  Etkinlik Merkezi Yerleştirme Puanına Göre Yatay Geçiş Duyurusu
  Duyuru

  AÇIKLAMA

  2014 – 2015 Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında EK Madde 1 (Taban puana ) göre yatay geçiş kontenjanı ile öğrenci alınmamasına, Üniversitemiz Senatosunca 21/01/2015 tarihinde karar verilmiştir.

Tüm Duyurular

Haberler

 •   Önce Fırça Sonra Karne
  Etkinlik Önce Fırça Sonra Karne
  Duyuru

  Önce Fırça Sonra Karne

   Üniversitemiz ve Çankırı Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün 1. ve 2. Sınıf öğrencileri için ortaklaşa düzenlediği flor jel ve diş fırçalama etkinliği şenliğe dönüştü.

   Sağlık görevlileri tarafından flor jel dağıtılan öğrenciler, Diş Hekimliği Fakültemiz Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ç. Türksel Dülgergil’in yönlendirmesiyle palyaçolar ve müzikler eşliğinde eğlenceli bir şekilde dişlerini fırçaladılar.

   Çankırı ilinde, ilçe merkezleri ve köyler dahil olmak üzere tüm ilkokul 1.ve 2.sınıf öğrencilerine yönelik yapılan uygulamaya Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı Halk Sağlığı Müdürü Dr. Halil Nevzat Yetkin ve çok sayıda öğrenci velisi katıldı.

 •   Rektörümüz Sudan'da Eğitim Fuarına Katıldı
  Etkinlik Rektörümüz Sudan'da Eğitim Fuarına Katıldı
  Duyuru

    Rektörümüz Sudan’da Fuara Katıldı

   Sudan’ın başkenti Hartum’da düzenlenen Sudan-Türk Üniversiteleri İşbirliği Forumu ve Eğitim Fuarında Üniversitemizi, Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız ile Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Kocamış temsil etti.  

   Çankırı Karatekin Üniversitesi ve Sudan Yükseköğretim Bakanlığı’nın işbirliği ile 12-14 Ocak 2015 tarihlerinde Sudan’ın başkenti Hartum’da düzenlenen etkinliğe TİKA,  Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı, Sudan-Türk Eğitim Merkezi, Yunus Emre Enstitüsü ve Türkiye’den 20’nin üzerinde Rektör düzeyinde üniversite katıldı. Etkinlikte her iki ülke üniversiteleri arasındaki işbirliği fırsatlarının değerlendirilerek, ortak araştırma projeleri konusunda adımlar atıldı.

   Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Hakan Kocamış, Sudan’da düzenlenen etkinlikte Üniversitemizi, Mevlana Değişim Programını ve ortak araştırma projelerini ele alan bir sunum gerçekleştirdi. İlginin yoğun olduğu etkinlikte Üniversitemiz ile Sudan’da bulunan üniversiteler arasında 11 adet Mevlana Değişim Programı Anlaşması ve 11 adet de İkili İşbirliği Anlaşmaları imzalandı.

 •   Aylık İdari Birim Yöneticileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  Etkinlik Aylık İdari Birim Yöneticileri Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  Duyuru

   Üniversitemizde 15 Ocak 2015 tarihinde “Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Uygulamaları” ve “EBYS Uygulamaları” hakkında “Aylık İdari Birim Yöneticileri” bilgilendirme toplantısı yapıldı.

   Akademik Birim Sekreterleri ve Genel Sekreterliğe bağlı idari birim sorumlularının katıldığı toplantıda Genel Sekreterimiz İsmail Altan Akgün EBYS kullanımına yönelik açıklamalarda bulundu. Akgün’ün ardından konuşan Genel Sekreter Yardımcımız Mehmet Yılmaz toplantının gündemine dair bilgilendirme yaptı.

   Toplantı, Üniversitemiz Bilgi İşlem Daire Başkanı Nazir Dönmez’in başkanlıkları tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgi vermesi ve katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılmasıyla son buldu.

 •   Özel Güvenlik Personeline Hizmet İçi Eğitim
  Etkinlik Özel Güvenlik Personeline Hizmet İçi Eğitim
  Duyuru

   Üniversitemiz Güvenlik Müdürlüğü bünyesinde çalışan 127 Özel Güvenlik Personeline, Mavi Salon’da 2 gün süren Hizmet İçi Eğitim verildi.

   “Etkili İletişim”, “Özel Güvenlik Hukuku” ve “İş Sağlığı” konularında derslerin yapıldığı eğitimin açılış konuşmasını Üniversite Genel Sekreterimiz İsmail Altan Akgün yaptı. Akgün, güvenliğin kamu kurum ve kuruluşlarında oldukça önemli bir yeri olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Güvenlikçi olmanın kendine has bir dili var, bu bir duruş ve görüntüyle ilgili değil. Sizler hitap şeklinden, nezaketten tutun hepsini bir arada götürmesi gereken kişilersiniz. Hem kibar hem de nazik olmanız gerekiyor ancak hitabınız güvenlikçi şeklinde olacak. Kötü örnek, örnek değildir. Her zaman sizi olumlu yönde etkileyerek başarıya götürecek kişileri örnek alın. Bu eğitim sizler için oldukça önemlidir, başarılar diliyorum.”

   
 •   Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Elektronik Sporda Başarıya Koşuyor
  Etkinlik Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Elektronik Sporda Başarıya Koşuyor
  Duyuru

  Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri Elektronik Sporda Başarıya Koşuyor

   Dünya genelinde popüler olan League of Legends isimli oyunda Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri isimlerini duyuruyor. Matematik ve Oyun Topluluğu üyelerinin kurmuş olduğu Kırıkkale Üniversitesi League of Legends takımı Kırıkkale ve Ankara’da düzenlenen Haftalık Kafe Turnuvalarında (HKT) birinci oldu.

  “Çevrimiçi Oyunlar Sayesinde Farklı Coğrafyadan İnsanları Tanıma Fırsatı Buluyoruz”

   5 asil ve 2 yedekten oluşan Kırıkkale Üniversitesi League of Legends takımı 14 Aralık 2014 tarihinde Kırıkkale HKT birincisi olduktan sonra 28 Aralık 2014 tarihinde de Ankara HKT birincisi oldu. Takımda yer alan Kırıkkale Üniversitesi Matematik Bölümü 3. sınıf öğrencisi Onur Yıldırım, e-sporu bilgisayar oyunları oynayan tüm gençlere tavsiye ederek, “Günümüzde neredeyse tüm gençler internet kullanmakta ancak internet çok engin bir deniz iyi yanları olduğu gibi kötü alışkanlıklar da aşılayabiliyor. Bu yüzden gençlerin daha sorumlu bireyler olarak yetişmesinde bu tarz oyunların rolü büyük. Ailelerin düşündüğü gibi oyunların bağımlılık yapan bir tarafı da var. Ama önemli olan bunun bilincinde olup bu alışkanlığı olumlu yöne çevirmek. Ben ve takım arkadaşlarım bir araya geldiğimizde eğlenceli zaman geçirerek, takım çalışması ve ekip oyununu öğreniyoruz. Ayrıca beraber çeşitli stratejiler geliştirerek maçlarımızı nasıl galibiyetle sonuçlandırabileceğimiz hakkında beyin fırtınası yapıyoruz. Sosyalleşebilmek biz öğrencilere ilerleyen zamanlarda iş hayatımızda da faydalı olacak. Çevrimiçi bilgisayar oyunlarının asosyalleştirdiğine dair oluşan genel kanının aksine biz dünya çapında bu oyunu oynayanlarla iletişim kurup, tanışarak farklı coğrafyalardan, farklı insanları tanıma fırsatı bulabiliyoruz” dedi.

   Kırıkkale Üniversitesi League of Legends Takımı oyuncuları özellikle kendilerinden desteklerini esirgemeyen Matematik ve Oyun Topluluğu Danışmanı Dr. Müzeyyen Özhavzalı’ya ve Kırıkkale Üniversitesi’ne teşekkür ederek, aldıkları derecelerle onları gururlandırmak istediklerini belirttiler.

   Uluslararası anlamda yaygın olan League of Legends isimli strateji oyunu yapmış olduğu turnuvalar ile her ülkeden 15-30 yaş arası kişilerin ilgisini çekiyor. Türkiye genelinde League of Legends tarafından düzenlenen Haftalık Kafe Turnuvalarının dışında da çeşitli turnuvalar düzenleyen oyun, her yıl ülke şampiyonlarını belirleyip dünya şampiyonası düzenliyor.

   

 •   PDR Öğrencilerimiz Kırıkkale Halkını Toplumsal Konularda Bilgilendirdi
  Etkinlik PDR Öğrencilerimiz Kırıkkale Halkını Toplumsal Konularda Bilgilendirdi
  Duyuru

  PDR Öğrencilerimiz Kırıkkale Halkını Toplumsal Konularda Bilgilendirdi 

   Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü (PDR) 4. Sınıf öğrencilerimiz Kırıkkale İl Kültür Merkezi’nde halka yönelik bir seminer düzenledi. Doç. Dr. Hasan Atak ve Doç. Dr. Nuran Taştan tarafından yürütülen Topluma Hizmet Dersi kapsamında düzenlenen seminere Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Kutlu, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Oktay Akbaş ve öğrenciler katıldı.

   Kırıkkale halkına seminerde, “evlilik ve aile terapisi”, “teknolojinin hangi amaçla, ne sıklıkta ve nasıl kullanıldığı ve teknoloji konusunda neler yapılacağı”, “iletişim becerileri ve nasıl geliştirileceği”, “kadına uygulanan şiddet, şiddetin nasıl oluştuğu ve bu konuda neler yapılabileceği” gibi toplumsal ve psikolojik konularda bilgi aktarımı yapıldı. 

   Yoğun ilgi gören seminerde ayrıca çocuk ihmali ve istismarı, istismarın çeşitleri ve istismara karşı neler yapılabileceği hakkında bilgi verilerek bu tarz durumlarda Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme, Emniyet Çocuk Şube Müdürlüklerine, İnsan Hakları ve Çocuk Haklarını Koruma Örgütlerine, hastaneler bünyesinde Çocuk Koruma Merkezlerine başvurulabileceği belirtildi.

   


   


 •   Üniversitemizde Bayan İdari Personel Tanışma Kokteyli Düzenlendi
  Etkinlik Üniversitemizde Bayan İdari Personel Tanışma Kokteyli Düzenlendi
  Duyuru

  Üniversitemizde Bayan İdari Personel Tanışma Kokteyli Düzenlendi

   Üniversitemizde 29 Aralık 2014 tarihinde Merkez Kütüphane Sergi Salonu’nda “İdari Bayan Personel Tanışma Kokteyli” düzenlendi. Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Uzmanlığı tarafından düzenlenen kokteyle çok sayıda bayan personel katıldı.

   Eski ve yeni personellerin kaynaşması amacıyla düzenlenen etkinlikte müzik eşliğinde sohbet edilerek keyifli dakikalar geçirildi. Üniversitemize bu tarz bir sosyal etkinlik yaptığı için teşekkür eden bayanlar, bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

   

 •   Üniversitemiz Kalite Geliştirme ve Yönetimi Birimi Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor
  Etkinlik Üniversitemiz Kalite Geliştirme ve Yönetimi Birimi Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor
  Duyuru

  Üniversitemiz Kalite Geliştirme ve Yönetimi Birimi Çalışmalarına Hızla Devam Ediyor

            Üniversitemiz Kalite Geliştirme ve Yönetimi Birimi Üniversitemizin Elektronik Belge Yönetim Sistemine-EBYS geçiş çalışmalarına hızla devam ediyor.

  İlk olarak 1 Ocak 2015 itibariyle Üniversitemizde yapılan yazışmaların elektronik ortam üzerinden yapılmasını sağlayacak olan EBYS’nin daha verimli çalışması için 17-21 Kasım 2014 tarihleri arasında EBYS sistemini yazışmalar sırasında kullanacak olan personele ve e-imza kullanıcılarına yönelik olarak Temel Kullanıcı Eğitimi ve Sistem Yöneticileri Eğitimi verildi.

  Aynı zamanda üniversitemizin TS EN ISO 9001:2008 Belgesi alma ve Kalite Yönetim Sistemi çalışmalarını da yürüten birimimiz tarafından bu kapsamda 24-28 Kasım 2014 tarihleri arasında Birim Kalite Temsilci ve Sorumlularına Temel Eğitim, Dokümantasyon ve İç Tetkik Eğitimleri verildi. Daha önce bir bilgilendirme sunumu da yapan TSE Eğitmeni ve Baştetkikçi K. Yaşar EFENDİOĞLU tarafından verilen eğitimlerde, Kalite Yönetim Sistemi konusunda tüm sorulara cevaplar arandı.

  Oldukça verimli geçen ve 5 gün süren eğitimlerin ardından KYS Çalıştayı gerçekleştirilerek Üniversitemizin Kalite Hedefleri ve Kalite Politikası belirlendi. Sistem içerisinde düzenlenmesi gereken formlar, talimatlar, prosedürler, prosesler ve Üniversitemiz Kalite El Kitabı hazırlandı. Çalıştay, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Yılmaz tarafından TSE Eğitmeni ve Baştetkikçi K. Yaşar Efendioğlu’na hediyesinin takdimi, ikram ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

  Çalıştay sonunda, eğitim ve çalıştay konusunda bir değerlendirme de yapan Efendioğlu, Üniversitemize ve Birim çalışanlarımıza teşekkür ederek gerek EBYS gerekse KYS süreçlerinin zor ama keyifli olduğunu ancak ülkemiz ve üniversitemiz adına da çok önemli olduğunu belirterek kendisine gösterilen alakaya minnettarlığını ifade etti.

  Eğitim ve çalıştayın ardından Üniversitemizde oluşturulan kalite hedefleri doğrultusunda çalışmalarına yoğun bir tempo içerisinde devam eden Kalite Geliştirme ve Yönetim Birimi, 1 Ocak 2015 itibariyle hem EBYS’ye geçmeyi hem de TS EN ISO 9001:2008 Belgesi Alma ve Kalite Yönetim Sistemi’ni kurma konusunda önemli bir başlangıç yaptı.

Etkinlikler