Duyurular

 •   27 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete ve Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan Öğretim Üyesi İlanımız
  Etkinlik 27 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete ve Hürriyet Gazetesi’nde yayımlanan Öğretim Üyesi İlanımız
  Duyuru

  - Kadrolar ve Başvuru Bilgileri

 •   Sertifikalı Osmanlı Türkçesi Kursu
  Etkinlik Sertifikalı Osmanlı Türkçesi Kursu
  Duyuru

 •   Akademik Araştırma Kataloğu
  Etkinlik Akademik Araştırma Kataloğu
  Duyuru

  Üniversite- Sanayi İşbirliğini Artırmak, Öğretim Elemanlarıyla Üniversite Dışı Mali Kaynaklardan Sağlanan Projeleri Buluşturmak, Açılan Çağrılarla Proje Duyurularını Öğretim Elemanlarıyla Eşleştirmek İçin Vereceğiniz Bilgiler Önem Arz Etmektedir.
   Proje konularına göre, vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda proje konuları eşleştirilip, ilgili öğretim elemanlarına duyurulacaktır.

  İlgili linke http://kutto.kku.edu.tr/ttobilgi/login.php  adresinden ulaşabilirsiniz.

 •   Kalite Politikamız
  Etkinlik Kalite Politikamız
  Duyuru

 •   EBYS E-İmza ve Yardım Sayfası
  Etkinlik EBYS E-İmza ve Yardım Sayfası
  Duyuru

  - EBYS Bilgi Sayfası

 •   2015-2016 Farabi Programı Öğrenci Başvuru İlanı
  Etkinlik 2015-2016 Farabi Programı Öğrenci Başvuru İlanı
  Duyuru

  - Başvuru Koşulları ve Değerlendirme Bilgileri

 •   Üniversitemizden Bir İlk Daha: Yabancı Dil Çeviri Hizmeti Verilecektir
  Etkinlik Üniversitemizden Bir İlk Daha: Yabancı Dil Çeviri Hizmeti Verilecektir
  Duyuru

  Kırıkkale Üniversitesi adresli uluslararası bilimsel yayınları ve araştırma projelerini teşvik amacıyla aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yabancı dile çeviri ve redaksiyon hizmeti desteği verilecektir.

  1-Proje yürütücüsü veya makalede birinci isim yazar olan Üniversitemizin kadrolu tüm öğretim elemanları faydalanabilir

  2-Bu hizmet karşılığı olarak 2015 yılı için en fazla, her bir makale için, 600 TL ödeme yapılır

  3-Avrupa birliği veya diğer Uluslararası Kuruluşlara sunulacak projelerin çevirisi/redaksiyonu için herhangi bir sayı sınırlaması olmaksızın desteklenir.

  4-SCI/SSCI endeksi kapsamındaki akademik dergilerde en fazla 2 adet birinci isim makalesi yayınlanmış öğretim elemanı ilk seferde bu destekten 2 kez faydalanabilir. Daha sonraki müracaatlarında bu destekten yararlandığı önceki makalesinin SCI/SSCI endeksi kapsamındaki akademik bir dergide yayınlanmış (yayına kabul edilmiş olması da yeterlidir) olması şartı aranır.

  5-SCI/SSCI endeksi kapsamındaki akademik dergilerde 2 den fazla birinci isim makalesi yayınlanmış öğretim elemanı ilk seferde bu destekten 1 kez faydalanabilir. Daha sonraki müracaatlarında bu destekten yararlandığı önceki makalesinin SCI/SSCI endeksi kapsamındaki akademik bir dergide yayınlanmış (yayına kabul edilmiş olması da yeterlidir) olması şartı aranır.

  6- Müracaatlar ve detaylı bilgi için BAP Koordinasyon Birimine başvurunuz.

 •   Kırıkkalem Sanat ve Edebiyat Dergisi Yeniden Yayımlanıyor
  Etkinlik Kırıkkalem Sanat ve Edebiyat Dergisi Yeniden Yayımlanıyor
  Duyuru

  KIRIKKALEM DERGİSİ

  KIRIKKALEM dergisi üniversitemizin kültür, sanat ve edebiyat dergisi olarak , rektörlüğümüz adına Mayıs 2015'te çıkacaktır. Şimdilik bahar ve güz dönemlerinde birer sayı olmak üzere yılda iki defa yayımlanması hedeflenen dergimize, sadece üniversitemizde okuyan öğrencilerin yazıları kabul edilecektir. Sanat ve edebiyatla ilgilenen öğrencilerimiz;  şiir, hikaye, deneme ve eleştiri yazılarını değerlendirmek üzere aşağıda belirtilen mail adresine gönderebilirler.

   

  YAZILARIN SON GÖNDERİM TARİHİ:

  Bahar Dönemi İçin: 23 Nisan 2015

   

  İLETİŞİM ADRESİ:

  kkudergi@gmail.com

   

  Yayın Yönetmeni:

  Doç. Dr. Oğuz ÖCAL

  ogzocal@yahoo.com

 •   Bahar Şenliğinde Kimi Görmek İstersiniz?
  Etkinlik Bahar Şenliğinde Kimi Görmek İstersiniz?
  Duyuru

  - Bahar Şenliğinde Kimi Görmek İstersiniz?

Tüm Duyurular

Haberler

 •   Tema Vakfı Üniversitemizi Ziyaret Etti
  Etkinlik Tema Vakfı Üniversitemizi Ziyaret Etti
  Duyuru

  Tema Vakfı Üniversitemizi Ziyaret Etti

     Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız Kırıkkale Tema Vakfı ve Kırıkkale Üniversitesi Genç Tema Topluluğunu makamında kabul etti.
   
     Kırıkkale Üniversitesi Genç Tema Topluluğu başkanı Mustafa Selim Altınışık ve Topluluk Yürütme Kurulu, Tema Vakfı İl Temsilci Mehmet Hilmi Kalkan ve İl Temsilci yardımcıları Berat Kıraç, Nedim Uysal, Bahşili İlçe Temsilcisi Yusuf Uyar’ın katılımıyla Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız’a Tema Vakfı rozeti takıldı.
   
   
 •   Üniversitemiz İç Tetkikleri Başladı
  Etkinlik Üniversitemiz İç Tetkikleri Başladı
  Duyuru

   Kalite Yönetim Sistemi çalışmaları hız kesmeden devam ediyor. Sistemin aşamalarından biri olan iç tetkik uygulaması üst yönetim dahil Kalite Yönetim Sistemi kapsamındaki bütün birimlerde yapılıyor. Önceden ilan edilen plan dahilinde Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem YILDIZ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman ÇAĞLAYAN, Prof. Dr. Hakan KOCAMIŞ, Genel Sekreter İsmail Altan AKGÜN’de tetkik edilenler arasında yer alıyor. Fakültelerimiz, Yüksekokullarımız, Enstitüler, Daire Başkanlıkları gibi Üniversitemizin neredeyse tamamına yakın kısmı plana göre Kalite Yönetim Sistemi açısından tetkik edilmiş olacak.

   İç tetkik uygulaması ile Üniversite Yönetimi tarafından durum analizi yapılarak, aksak yönler tespit edilecek ve görülmüş olan uygunsuzluklar düzeltici ve önleyici faaliyetlerle iyileştirilecek. Yılda en az iki defa olması planlanan iç tetkikin ikincisinin tarihi daha sonra ilan edilecek.

 •   Yayın Performansı En Yüksek Olan Öğretim Üyelerimize Kutlama Yemeği
  Etkinlik Yayın Performansı En Yüksek Olan Öğretim Üyelerimize Kutlama Yemeği
  Duyuru

  Yayın Performansı En Yüksek Olan Öğretim Üyelerimize Kutlama Yemeği

   Rektörümüz Prof. Dr. Ekrem Yıldız, 2014 yılı itibariyle SCI/SSCI kapsamında en çok ve en yüksek impact faktörlü dergide yayın yapan öğretim üyelerine, 26 Şubat 2015 tarihinde Üniversite Konukevi’nde bir kutlama yemeği verdi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Osman Çağlayan ve Prof. Dr. Hakan Kocamış’ın da hazır bulunduğu yemekte Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yıldız, öğretim üyelerine başarılarından dolayı plaket takdim etti.

  Üniversitelerin En Önemli Sorumluluğu Bilim Üretip Aktarmaktır”

   Rektörümüz Prof. Dr. Yıldız, öğretim üyelerini Uluslararası platformda göstermiş oldukları performanslarından dolayı tebrik ederek sözlerine şöyle devam etti: “1992 yılında kurulan Üniversitemiz, 23. Yılı itibariyle ülkemizin eski üniversiteleri arasında yer almakta. Öğretim üyesi sayımız 560’larda, akademik kadromuz ise 1000’i aşkın sayıda. Eğitim ve öğretimde kalite çok önemli, geleceğe başarılı gençler yetiştirmek önemli sorumluluklarımız arasında ama diğer taraftan üniversitelerin en önemli sorumluluğu bilim üretip aktarmaktır ve yine bu süreçte fayda elde etmektir. 2005’ten bu yana hocalarımızın kaliteli yayınları açısından bir tarama yaptık. Bunun sonucunda uluslararası platformda sıkça kullanılan h-indeksi temel alınarak yapılan sıralamada yer alan 6 öğretim üyemize, ayrıca 2014 yılında en fazla yayın yapan ve yüksek impact faktörlü dergilerde yayın yapan 8 öğretim üyemize Üniversitemiz Üst Yönetimi olarak teşekkür etmek istedik. Üniversitemize bu yönden katkılarınız adına hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.”

 •   Rengarenk Nağmeler Konseri
  Etkinlik Rengarenk Nağmeler Konseri
  Duyuru

  Rengarenk Nağmeler Konseri

   Üniversitemiz Engelsiz Yaşam Birimi tarafından Mavi Salon’da, Ana Kucağı Down Sendromlu Eğitilebilir Zihinsel Engelliler ve Ailelerini Koruma Derneği tarafından yürütülen Rengarenk Nağmeler Projesi kapsamında bir konser düzenlendi.

   Proje Koordinatörü Fatma Baykaldı, Rengarenk korosunun her türlü ve her yaştan eğitilebilir zihinsel engelli çocuklardan oluştuğunu belirterek, “Bu küçük koromuzun uluslararası festivaller oluşturacak şekilde büyümesi çabasıyla desteklere ihtiyacımız var. Projemiz engellilerin müzik motivasyonuyla beraber tedavi edilmesini amaçlıyor.” diye konuştu.

   Vali Ali Kolat, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Osman Çağlayan ve çok sayıda davetlinin katıldığı programda yetişkin korosunun denetiminde sahne alan otizmli, serebral palsili, down sendromlu çocuklar şarkılarıyla izleyicilere duygulu dakikalar yaşattı.

 •   Kampüsümüzün En Güzel Fotoğrafına Hediye
  Etkinlik Kampüsümüzün En Güzel Fotoğrafına Hediye
  Duyuru

   Kampüsümüzün En Güzel Fotoğrafına Hediye

   Üniversitemizin Resmi Facebook Sayfası üzerinden düzenlediği "Kampüsümüzün En Güzel Kar Fotoğrafını Seçiyoruz" isimli yarışmada en fazla beğeni alan fotoğrafın sahibine Üniversite Genel Sekreterimiz İsmail Altan Akgün tarafından hediye verildi.

  Katılımın yoğun olduğu yarışmada 20 fotoğraf takipçilerin beğenisine sunuldu. Yarışma sonucunda Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. Sınıf öğrencisi ve Kırıkkale'de esnaf olan Mustafa Özdemir'in çekmiş olduğu "Camii ve insan" temalı fotoğraf 1.888 beğeni ile birinci seçildi. 

   

Etkinlikler